Rokenrols katru dienu no 12:00 līdz rītam

Rīga, Krišjāņa Valdemāra iela 4

+371 26161335  box@leningrad.lv

Klausāmie

7 dēli «Līdz saullēktam vēl tālu» CD

7 dēli «Līdz saullēktam vēl tālu» CD

Septiņu izpildītāju apvienība Latvijas popmūzikā ir retums. Apvienība «7 dēli» dibināta 2011. gadā, bet tikai piecus gadus vēlāk klajā laidusi savu debijas albumu «Līdz saullēktam vēl tālu» ar trīspadsmit humorpilnām dziesmām.

Apēdājs «Mana vārna» CD

Apēdājs «Mana vārna» CD

Pirmais albums grupai, kas spēlē jau kopš 1996. gada. Apēdāja žanru mēs zinām labi jau kopš koncertiem pagājušajā gadsimtā: tas ir alternatīvais roks, kurš švunkājas uz robežas ar alternatīvo metālu, brīžam pagrozīdamies te vienā pusē, te otrā. Kā tāds kontrabandists, Apēdājs jūtas lieliski abās pusēs robežai! Via karametāls.lv

Apēdājs «Sēras» CD

Apēdājs «Sēras» CD

Rokgrupa «Apēdājs» izdevusi savu otro studijas albumu «Sēras», kurā ir apkopotas vienpadsmit dziesmas dzimtajā valodā. «Cilvēki sēro par nāvi, salauztām attiecībām vai zaudētu nevainību. «Apēdājs» sēro par sagrozīto realitāti, propagandu un sabiedrības apziņas kropļošanu. Cilvēki piedzimst laimīgi, informācija «140 zīmēs» viņus padara viegli ievainojamus, un tas ir skumji», stāsta grupas līderis un dziesmu tekstu autors Artūrs Jakovļevs. Albumā iekļautās dziesmas muzikāli joprojām ir tumšās krāsās, nepiedāvājot kompromisus.

Augša «Troksnis no bēniņiem» CD

Augša «Troksnis no bēniņiem» CD

Spilgtu debijas albumu izdevusi četru reperu apvienība «Augša», kas par savu mājvietu dēvē «betona džungļus» - pilsētu Jelgavu. Rihards Štrauss, Vilnis Sēlis, Andrejs Markovs un Ruslans Fadejevs ir katrs ar savu balsi, savu vīziju, savu Jelgavas sajūtu (lielisks piemērs «Uz promenādi»). Savas rīmes puiši uzlikuši uz astoņdesmito, deviņdesmito gadu bītiem, mūsdienu hiphopa tendencēm īpaši pakaļ neskrienot. Via TVNET

Chained Bride «Masquerade» CD

Chained Bride «Masquerade» CD

EP «Masquerade» ir ierakstītas sešas Chained Bride oriģināldziesmas, kas stāsta par mīlestību, cilvēku savstarpējām attiecībām, pārdzīvojumiem, cīņu ar sevi un laika ratu.

Darrva «Saule neuzausīs» CD

Darrva «Saule neuzausīs» CD

Darrvas interesantais moments ir tas, ka viņi vēl nav notēmējušies uz kādu konkrētu miroņu metāla paveidu (izņemot, vienīgi, progressive death, ko viņi nepiekopj), tāpēc dziesmās ir gan brutālie, gan tehniskie, gan grūvīgie un zampainie elementi. Via karametāls.lv

Der Šenster Gob CD

Der Šenster Gob CD

Ceļojošās čigānu, klezmeru un balkānu mūzikas grupas Der Šenster Gob deviņu dziesmu akustiskais ieraksts kompaktdiska formātā.

Eschatos «Hierophahies» CD

Eschatos «Hierophahies» CD

Ļoti labi nostrādāts latviešu progresīvā blekmetāla grupas debijas albums.

Exit «Ticket to Paradise» CD

Exit «Ticket to Paradise» CD

Pēc vairāku gadu klusēšanas, grupa Exit 2008. gadā izdeva savu trešo studijas albumu, kurā iekļautas 14 oriģinālkompozīcijas un viena kaverversija.

Ghettozloba «Pamats sirdsmieram» CD

Ghettozloba «Pamats sirdsmieram» CD

Grupas Ghettozloba pirmais studijas albums, kurā apkopots tās muzikālais veikums pēdējo gadu laikā, šoreiz malā noliekot ansambļa agrīno daiļradi.

Iļģi «Izlase» CD

Iļģi «Izlase» CD

Latvijas leģendārās postfolkloras grupas 2011. gadā izdotā dziesmu izlase.

Iļģi «Ne uz vienu dienu» CD

Iļģi «Ne uz vienu dienu» CD

Pašmāju tautas mūzikas klasiķu viens no izcilākajiem albumiem, kurā iekļautas tradicionālās latviešu kāzu dziesmas modernā apdarē.

Iļģi «Sēju vēju» CD

Iļģi «Sēju vēju» CD

Viens no retāk pieejamajiem grupas Iļģi albumiem, kas izdots, pieminot autokatastrofā traģiski aizgājušo grupas dalībnieci Māru Kalniņu.

Iļģi «Spēlēju dancoju» CD

Iļģi «Spēlēju dancoju» CD

Albumā izdots viens no unikālākajiem 2001. gada kultūras projektiem — grupas Iļģi mūzika mistēriju izrādei ar Raiņa dzeju pēc lugas «Spēlēju, dancoju» motīviem.

Iļģi «Totari» CD

Iļģi «Totari» CD

Laikā, kad savu latviskumu ir aplam viegli pazaudēt izkārtņu un zīmolu daudzvalodībā, kā saukts nāk pašmāju tautas mūzikas veterānu — apvienības Iļģi Ziemassvētku albums «Totari». Via delfi.lv

Indygo «Decoy» CD

Indygo «Decoy» CD

IndyGo piedāvātais progresīvais roks ir ar spēcīgu post grunge ietekmi — pēc šādas mūzikas jau bija pieprasījums! Mārtiņa vokāls ir ļoti pārliecinošs, Volkijs spēlē kā dievs, bet dziesmas ir superīgas — it īpaši tas ir sakāms par latvisko «Minūtes un stundas». Via NRA.lv

Indygo «Stars» CD

Indygo «Stars» CD

Mūsdienīga, progresīva roka kaite Latvijā allaž bijusi vēlme līdzināties ārzemju mūzikas paraugiem, kopēt gan skanējumu, gan valodu. Arī «Indygo» kādu laiku slēpās aiz angļu valodas vairoga, taču, kad 2013. gada platē «Decoy» tika iekļauta viena dziesma latviešu valodā (izcilā «Minūtes un stundas»), viss mainījās. Grupa un tās solists Mārtiņš Vaters atrada savu indentitāti, savu seju, un pacēla grupu pavisam jaunā kvalitatīvā līmenī. Šogad izdotajā albumā visas dziesmas ir latviešu mēlē - teksti ir spēcīgi, pārdomāti. Skanējums analogs, dzīvs (liels nopelns Gatim Zaķim). Via TVNET

Inokentijs Mārpls «Ķeras pie sirds» CD, plate

Inokentijs Mārpls «Ķeras pie sirds» CD, plate

Rokenrola, meiteņu, konfekšu un politikas savstarpējā sintēze pankrokam raksturīgā ironijā. Albuma saturu papildina grupas priekšnieka Dambja trāpīgie zīmējumi. Lai panki albumam pievienoto tekstu grāmatiņu nesāktu tirgot kā dzejoļu krājumu, tā pielīmēta pie kompaktdiska vāciņa. Dambja ideja!

Inokentijs Mārpls «Pupu mizas» CD

Inokentijs Mārpls «Pupu mizas» CD

25 gadu jubilejā izdotajā albumā «Pupu mizas» pankroka grupa Inokentijs Mārpls vēlreiz apliecina, ka ir sava žanra klasiķi pašmāju mūzikā. Šoreiz nav runa par dusēšanu uz veciem lauriem. Dambis ar biedriem galdā ceļ patiesu svaigumu un izdomu. Via Easyget.lv

Inokentijs Mārpls «Spēks no tētiem» CD, plate

Inokentijs Mārpls «Spēks no tētiem» CD, plate

2000. gads tika sagaidīts ar Inokentija Mārpla debijas albumu «Spēks no tētiem», kas ierakstīts 1999. gadā un izdots 13 gadus pēc grupas pirmā koncerta.

Izlase «Latvijas metāls» CD

Izlase «Latvijas metāls» CD

Latviešu radītās mūzikas izlašu meistara Dambja pārslēgšanās no punk/hc uz heavy, trash, black, death, grind, hard, crust un citiem stiliem nav nejaušība, bet gan loģisks turpinājums iesāktajam darbam. Turklāt pirmajā Latvijas metāla izlasē izdevies iekļaut 22 kompozīcijas, kuras mūziķi izpilda latviešu valodā.

Izlase «Latvijas punk/hc 5» CD

Izlase «Latvijas punk/hc 5» CD

Šī ir jau piektā izlase, kurā par pankmūzikas tēvu dēvētais Dambis trāpīgi iegrāmatojis savus pusotra gada garumā veiktos vērojumus par notiekošo uz Latvijas punk un hard core mūzikas skatuves.

Izlase «Latvijas punk/hc 6» CD

Izlase «Latvijas punk/hc 6» CD

Izlase seko no 2008. līdz 2013. gadam izdotajam Latvijas panka un hārdkora grupu dziesmu apkopojumam. Starp grupām, kuru dziesmas iekļautas izlasē, minamas Smeldze, PND, Inokentijs Mārpls, Rīta stienis, Sūdi, Kriegopfer, Bikes Against The Machine, Kastete, Wagars un daudzas citas. Ierakstam pievienota grāmatiņa ar īsu informāciju par izlasē iekļautajām grupām.

Izlase «Latvijas Punk/HC 7» CD

Izlase «Latvijas Punk/HC 7» CD

Izlasē «Latvijas Punk/HC 7» apkopotas 30 dziesmas. Tā kalpo kā retrospektīva un atskats uz pašmāju punk/hc skatuves aktivitātēm, skanējumu un pat novitātēm, reizē arī sava veida atskaite par punk mūzikas aktivitātēm Latvijā.

Izlase «Odekolons 14» CD

Izlase «Odekolons 14» CD

Pēc desmit gadu pārtraukuma izdota kārtējā Latvijas neatkarīgo grupu izlase «Odekolons» ko kopā stiķējis Dambis. Izlasei ir gan izglītojoša, gan muzikāla vērtība, kas ar gadiem vien turpinās augt.

Marta «Pasaki Martai, lai ir uz vadiem» CD

Marta «Pasaki Martai, lai ir uz vadiem» CD

Ir vērts saausīties, ja uzrodas tādas grupas kā Marta ar spēcīgu, bet nepārspīlētu pozitīvisma lādiņu iekšā, kā arī zināšanām populārajā mūzikā. Jo no kurienes gan vēl lai rastos frāze «Kur tu atkal gulēji?», ja ne no «Where did you sleep last night?». Turklāt gandrīz visām Martas dziesmām ir klases vakaru ballīšu hitu potenciāls, kas mūsdienās gadās gaužām reti. Via Diena.lv

Old Horned Sheep «To Drive The Cold Winter Away» CD

Old Horned Sheep «To Drive The Cold Winter Away» CD

Pēterburgas folkmūziķu debijas albums, kurā iekļautajās kompozīcijas nereti izdodas atrast atsauci arī uz latviešu tautas mūziku. Šis ir ļoti spēcīgs ieraksts un to gribas klausīties vēl un vēl.

Oranžās brīvdienas «Evribadi tancevaķ» CD

Oranžās brīvdienas «Evribadi tancevaķ» CD

Turbofolka ansambļa debijas plate. (..) Vairākas šī ieraksta dziesmas ir teju vai leģendāras — gan kāju higiēnas himna «Sēnes» (atšķirībā no Inokentija Mārpla, kas kājas mazgās rīt, Brīvdienas to darīs katru dienu), gan traģiskais stāsts par sasisto mašīnu un izlikšanu uz ielas «Kā man neiet» (lai gan nav skaidrs, kas tik slikts, ka urļiki nopirka mašīnu), gan vardarbīgais regeja eposs «PiromānsW («un vēl man patīk šķūnīši, kuros iekšā sunīši»), gan netiešais aicinājums būt tiešiem «Nerunāsim aplinkus». Via kazhe.lv

Reelroadъ «Гуляю, Гуляю» (Reelroad «Get around») CD

Reelroadъ «Гуляю, Гуляю» (Reelroad «Get around») CD

Trešais albums postfolkloras grupai no Pēterburgas. Tās daiļradi ir stipri ietekmējusi arī mūsmāju grupa Iļģi un ne velti, jo šis albums ir ne vien ierakstīts Latvijā, tā skanējumu Gatis Gaujenieks un Māris Muktupāvels ir arī papildinājuši.

Rūsa «No vāka līdz vākam» CD

Rūsa «No vāka līdz vākam» CD

«No vāka līdz vākam» ir Rūsas savā tipiskajā izpausmē — motorhead-veidīgs rokenrols, kas nemaz neslēpjas un nemēģina iestāstīt, ka ir kaut kas cits. Aprūsējušā balsī Polikarps (..) stāsta dumpinieciskus, bet arī dzīvesgudrus stāstiņus par to, cik jautri un burvīgi ir vienkārši dzīvot to pašu dzīvi, kas mums ir, nevis lauzt šķēpus par visādām intelektuālām, politiskām vai reliģiskām muļķībām. Via Karametals.lv

Skyforger «Senprūsija» CD

Skyforger «Senprūsija» CD

Folk/pagan metāla apvienības «Skyforger» pēc skaita septītais studijas albums, kas izdots pašu spēkiem. Kā jau to vēsta ripuļa nosaukums, tematika veltīta prūšiem, kas pirms tūkstoš gadiem bijusi lielākā baltu tauta, taču tagad karu un citu globāli nelabu lietu rezultātā ar visu savu valodu pilnībā izzudusi. Iepriekšējais grupas disks «Kurbads» tika izdots pirms pieciem gadiem, mūziķi jau tad solīja, ka tieši prūšu tematikai tiks veltīts nākamais. Solījums turēts!

Skyforger «Senprūsija» DVD

Skyforger «Senprūsija» DVD

Latvijas pagānu metāla tēvu 2015. gada 15. maija koncerta ieraksts kā arī kaudzīte ar dziesmu koncertversiju ierakstiem no 2010—2015 gada Latvijas un Lietuvas koncertiem. Papildus iekļauts arī klips dziesmai «Melnās buras».

Vaira Vīķe-Freiberga «Vairas dziesmas» CD

Vaira Vīķe-Freiberga «Vairas dziesmas» CD

Albumā apkopotas latviešu tautas dziesmas, kuras no savas dziesmu vāceles atlasījusi un komentējusi bijusī valsts prezidente un folkloras pētniece prof. Vaira Vīķe-Freiberga. Ierakstā piedalījās Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis un Rūta Muktupāveli, Gatis Gaujenieks, Zane Šmite, Imants un Kārlis Freibergi, Aiva Rozenberga un citi pieaicināti mākslinieki.

Very Cool People «Cruising in the Trolley» CD

Very Cool People «Cruising in the Trolley» CD

Klausoties grupas Very Cool People mūziku rodas sajūta, ka dzīve ir mūžīgi svētki, aizrautīga rotaļa un izklaidēšanās draugu lokā. Un kā nu ne, — raugoties tēmu autora un ģitārista Elvija Grafcova vienmēr smaidošajā sejā, varam viņu tikai apskaust par vienmēr labo garastāvokli. Via Jazzmusic.lv

Voiceks Voiska «Augšā strādā» CD

Voiceks Voiska «Augšā strādā» CD

Par Latvijas ska mūzikas veterāniem uzskatāmās brigādes otrais studijas albums, kura izdošanā savu lomu izpildīja arī cafe Leningrad. Albums tika izdots 2011. gadā un ir grupas piecu gadu darba rezultātu materializācija.

Отава Ё «Жили-были» (Otava Yo «Once upon a time») CD

Отава Ё «Жили-были» (Otava Yo «Once upon a time») CD

Pēterburgas folkbrigāde, kurai raksturīga prieka un humora pilna pieeja savam krievu un arī padomju laiku muzikālajam mantojumam, un ļaujas iedvesmai arī no kaimiņvalstu muzikālām ietekmēm. Šīs ir grupas otrais albums.

Lasāmie

Jānis Joņevs. grāmata Jelgava 94

Jānis Joņevs «Jelgava 94»

Šis ir reāls piemineklis septiņdesmito beigās un astoņdesmito sākumā dzimušajiem, kas deviņdesmitos aizvadīja skolās Jelgavā. Mēs visi bijām līdz saknei debīli un tai pat laikā absolūti normāli tīņi. (..) Grāmata «Jelgava 94» savā ziņā ir būtiskāks novadpētniecības materiāls par deviņdesmito vidu Jelgavā.

via mrserge.lv

Jā, mums ir arī neēdami un nedzerami labumi, kurus var nopirkt

Pie mums tirdzniecībā ir ļoti plaša izvēle ar labumiem, sākot ar t-krekliem, aprocēm, piespraudēm, ordeņiem, un beidzot ar dažāda rakstura un satura mūziku CD un platēs. Viss atrodams uz vietas pie bārmeņa, cenas mēdz mainīties, jo paši preču sagādātāji tās koriģē atkarībā no zvaigžņu stāvokļa vai izdzertā daudzuma.

 

Valkājamie

cafe Leningrad t-krekls

cafe Leningrad t-krekls

Pieejams dažādos izmēros un krāsās. Kāda krāsa un kāds izmērs tieši tagad ir uz vietas, var uzzināt, vienīgi ierodoties cafe Leningrad. Sortimentu ik pa brīdim pamainām un papildinām.

cafe Leningrad patriotiskais lācītis

piespraude Patriotiskais lācītis

Katra īstena latviešu bērna sapnis un vecāku lepnums. Brīnišķīga dāvana labiem draugiem, simtprocentīgs roku darbs.

cafe Leningad Kr. Valdemāra iela 4, Rīga